Poradnik kandydata

Twoja marka osobista

Twoja marka osobista, co to tak naprawdę jest? Jak o nią zadbać? Postaramy się to trochę przybliżyć. 
Na początek jedna ważna rada: wszystko musi być spójne z Toba i prawdziwe. 
Zapadła decyzja o zmianie pracy, może nawet na wyższe stanowisko, albo zmiana branży. Dlatego warto zadbać o  kilka aspektów, dzieki którym nasza prezentacja przed przyszłym pracodawcą będzie dużo bardziej efektywna. 

Nasz wizerunek możemy podzielić na dwa poziomy: wizerunek w internecie, czyli głównie w mediach społecznościowych oraz wizerunek na spotkaniach.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Zacznij od najpopularniejszego portalu, czyli facebook. Jest portal o charakterze zdecydowanie towarzyskim. Jednak uważaj na publikacje zdjęć z imprez oraz komentarzy mogących pokazywać Ciebie w nienajlepszym świetle. Publikuj ciekawe zdjęcia, bierz udział w dyskusjach w grupach, zadbaj o posty, abu były angażujące. 

Portale profesjonalne- linkedin i goldenline. To jest bardzo ważny aspekt twojego wizerunku u przyszłego pracodawcy. Zbuduj profil na wzór swojego CV, dodaj profesjonalne zdjęcie i pamiętaj aby zdudować opis, podsumowaujący, w taki sposób, aby rekruter natychmiast wiedział z kim ma do czynienia. Jeżeli jesteś pasjonatem swojej branży, masz coś naprawde ciekawego i przede wszystkim wnoszącego wartość dodaną w świat innych to opublikuj artykuł na ten temat na portalu linkedin. Twój przyszły pracodawca zobaczy, że ma do czynienia z prawdziwym specjalistą. 

WIZERUNEK NA SPOTKANIU

Znane i sprawdzone przysłowie mówi: jak Cię widzą, tak Cię piszą. Zadbana fryzura czy również zarost w przypadku mężczyzn oraz delikatny biznesowy makijaż u kobiet, to bardzo ważny aspekt.

Jak się ubrać? To bardzo częste pytanie. 
Strój należy dobrać adekwatnie do stanowiska, na które aplikujemy. Niektórzy jednak twierdzą, iż najlepiej ubrać się o stanowisko wyżej niż to, o które się staramy. Strój oczywiście powinien być schludny i dopasowany do Ciebie. Przed każdym spotkaniem postaraj się zrelaksować, aby twoja cera była wypoczęta, a nastawienie pozytywne. 


PODSUMOWUJĄC
Pracodawcy poszukują ludzi mogących rozwijać ich firmę, dlatego budująć swój wzierunek i inwestująć w rozwój wyprzedzasz konkurencje i nową rozwojową pracę.