Poradnik kandydata, Rekrutacja

Dlaczego nie myślisz? O tym, kiedy następuje dobry moment na zmianę pracy

Być może wciąż bijesz się z myślami i zastanawiasz się, kiedy w końcu rzucisz wypowiedzeniem i zmienisz pracę. Być może jednak w ogóle o tym nie myślisz wykonując codzienne obowiązki w sposób mechaniczny. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, powinieneś dowiedzieć się, kiedy jest ten złoty moment na zmianę pracy.


Kasa, Misiu, Kasa

Nie ma się co oszukiwać – zmiana pracy często dotyczy zmiany zarobków, gdyż uposażenie, które aktualnie otrzymujemy nie jest dla nas satysfakcjonujące. Motywacja finansowa jest jedną z trzech najczęstszych, a badania serwisu fichemetier.fr szacują się, że około 46% pracowników na świecie, którzy zmienili miejsce zatrudnienia w przeciągu ostatniego roku, zrobiło to z powodów finansowych.


Pić, jeść, spać…

Jednym słowem – rutyna. Jeśli Cię zżera, przyciąga i przytłacza – czas zmienić pracę. Jeśli jednak jej nie odczuwasz, możesz być w tej wąskiej 13% grupie Polaków (za portalem kariera.pl), którzy rutynowo zasiedzieli się na miejscu już tak bardzo, że nie są w stanie zauważyć, że praca przestała sprawiać im przyjemność. Znacie taką pracę przez zasiedzenie?


Hamulcowy tuż nad Tobą

O kim mowa? Rzecz jasna o szefie, który bardzo często albo nie zauważa Cię wcale, przez co nie możesz się rozwijać i wciąż tkwisz w tym samym miejscu, albo nie przepada za Tobą i występuje jako osoba, która notorycznie podcina Ci skrzydła. Tak czy siak jest to sytuacja nie do pozazdroszczenia, a zmiana relacji z szefem raczej nie jest częstym zjawiskiem. Jeśli czujesz, że coś z waszymi relacjami nie tak, daj sobie więcej luzu i zacznij szukać czegoś innego.


Praca to tylko stres

Jak mantra powraca kwestia stresu, który towarzyszy nam przy wykonywaniu codziennych obowiązków niemalże non stop. Jednak czasami nie warto zaciskać zębów. Według badań serwisu Edulider.pl, stres to jeden z trzech najczęstszych powodów zwolnień z pracy. Wielokrotnie jest też motywatorem do odpoczynku na zwolnieniu lekarskim. Nie ma wątpliwości, że jeżeli praca nie daje Ci nic więcej niż stres, to czas ją zmienić. I to jak najszybciej.


Brak zainteresowania ze strony firmy

Dobry pracownik to taki, któremu firma umożliwia nieustanny rozwój. Jest to z korzyścią dla niej samej, ale także dla pracownika. Jeśli jednak zastanowisz się nad tą kwestią i dojdziesz do wniosku, że firma nie daje Ci możliwości rozwoju, nie otwiera ścieżek i nie interesuje się Tobą indywidualnie, to pomyśl, że wiele innych czeka na Ciebie z otwartymi rękami. Może czas coś zmienić?


Kiedyś ktoś mądry powiedział, że osoby szukające pracy są tymi, które jej nie szukają, ale po głębokich przemyśleniach. Wielokrotnie właśnie tak się zdarza, że ignorujemy codzienność i zatapiamy się w klasycznym „byle do…”. Z drugiej strony dochodzi lęk przed zmianą i w ten sposób tkwimy przez wiele lat w tej samej firmie. Bycie w niej za krótko nie jest dobrze widziane w CV, jednak ponad dwuletnie zasiedzenie może oznaczać brak otwartości do zmian na lepsze. I tylko takich pozostaje nam życzyć!

Author


Avatar

Ngage Recruitment for Logistics

Specjalizujemy się i pomagamy fachowcom z branży spedycji, logistyki i transportu znaleźć lepsze miejsce do dalszego rozwoju zawodowego. Rekrutujemy do liderów rynku TSL w całej Polsce. Skontaktuj się z nami